Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

no avatar
Arlona
Друг животных
Друг животных
Сообщения: 723

Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

04 фев 2017, 19:02

Маем ката: Рыжык з чорнай палоскай. Сухарава.
На вуліцы быў ласкавым, падыходзіў гладзіцца, заўсёды сустракаў мяне, я чухала яму за вушкам. Ужо некалькі тыдняў ён на ператрымках. І прыбывае ў жудасным стрэсе. Мне здаецца, што гэта з-за цяжкай лоўлі. Першы тыдзень сядзеў пад канапай, адмаўляўся ад ежы і вады, у туалет не хадзіў. Як пасадзілі ў палатку, пачаў есьці і рабіць усе справы ў латок. Але варта засунуць рукі ў палатку: шыпіць, прыціскае вушкі, скуголіць. Набыла будаўнічыя пальчаткі, якія немагчыма пракусіць, пачала спрабаваць разгладжваць. Першая рэакцыя - кусае, пасьля выплёўвае і хвілінаў 10-15 мы гладзімся. Увесь гэты час кот сядзіць напружаны з шырокімі зрэнкамі. Ежу на руцэ прапаноўвалі - дзярэ і пракусвае руку. І нічога не мяняецца ўжо тыдні паўтары. Усё па той жа схеме і ніякага прагрэсу. Супакаяльнае ў ваду падліваем. Гуляцца пёркамі спрабуем, але ён тых пёрак баіцца. Што рабіць у такой сытуацыі?

Кастрыраваць я яго ў такім стрэсе не гатовая пакуль. Апроч таго, калі мне давядзецца яго выпускаць у выпадку, калі паводзіны ніяк не памяняюцца, то хай будзе зь ядрамі. Для даведкі: каты трохколернай афарбоўкі не здольныя апладніць котку.

Аватара пользователя
kassandra
Активный помощник
Активный помощник
Сообщения: 1365

Re: Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

04 фев 2017, 19:09

Был в домике подобный случай,кота предали,он был в стрессе на новом месте,боялась в клетку к нему сунуться,вешали в клетку тряпочки которые поливали успокоительными,пустырник,валериана,и пр... честно,пришлось ждать,не одну неделю,но кот по итогу оттаял и потом при уборке на шее у меня катался как попугай, Эшли персиковый

no avatar
Arlona
Друг животных
Друг животных
Сообщения: 723

Re: Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

04 фев 2017, 19:10

kassandra » 04 фев 2017, 19:09 писал(а):Был в домике подобный случай,кота предали,он был в стрессе на новом месте,боялась в клетку к нему сунуться,вешали в клетку тряпочки которые поливали успокоительными,пустырник,валериана,и пр... честно,пришлось ждать,не одну неделю,но кот по итогу оттаял и потом при уборке на шее у меня катался как попугай, Эшли персиковый
А можна падрабязьней: адразу некалькі анучак палітых рознымі супакаяльнымі вешалі? Ці чаргавалі? У пн. праэкспэрэмэнтую.

Аватара пользователя
kassandra
Активный помощник
Активный помощник
Сообщения: 1365

Re: Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

04 фев 2017, 19:14

Arlona, по разному,когда как,но чаще на одну по немногу всего,серьезно,в поиске набрать Эшли персиковый)))для интереса,вот прям так же все было)боялись к клетке подходить)а потом нарадоваться не могли каким он стал ласкучим)

no avatar
Arlona
Друг животных
Друг животных
Сообщения: 723

Re: Кот не адаптуецца. Дапамажыце парадамі!

04 фев 2017, 19:33

kassandra » 04 фев 2017, 19:14 писал(а):Arlona, по разному,когда как,но чаще на одну по немногу всего,серьезно,в поиске набрать Эшли персиковый)))для интереса,вот прям так же все было)боялись к клетке подходить)а потом нарадоваться не могли каким он стал ласкучим)
Дзякуй за параду! У пн паеду, разьвешу. Спадзяюся, наш унікум пачне адтайваць.

Ответить

Вернуться в «Воспитание и обучение»